Beperelték a marosvásárhelyi orvosi egyetemet - folytatódik a vita
Beperelte a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemet (MOGYE) Kincses Előd, aki azt kérte a Maros megyei...
Beperelte a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemet (MOGYE) Kincses Előd, aki azt kérte a Maros megyei...
A Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) szenátusa újból elutasította az egyetem magyar...
Diszkriminatív és törvénytelen a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) jelenlegi chartája, mert nem veszi figyelembe az új román oktatási törvény rendelkezését, amely lehetővé tenné a magyar tagozat létrehozását - közölte pénteken Marosvásárhelyen a sajtó képviselőivel Kincses Előd.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) szerint Románia magyar anyanyelvű lakosságának szüksége van a magyar nyelven képzett orvosokra és gyógyszerészekre, ezért a magyar kormány illetékes szerveihez fordultak a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) ügyében, ahol a törvényi előírás ellenére sem alapítanak magyar nyelvű tagozatot.
Közigazgatási bírósághoz is kész fordulni Kincses Előd, aki a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) jelenlegi chartájának diszkriminatív és törvénytelen passzusainak a korrigálását követeli - ezt a marosvásárhelyi ügyvéd maga erősítette meg kedden.
Nyilatkozatban tiltakozik a Erdélyi Családszervezetek Szövetsége az ellen, hogy a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen (MOGYE) az elmúlt hétvégén nyugdíjaztak kilenc magyar oktatót.
A korábbi díjszabáshoz képest ismét körülbelül 5-6 ezer forinttal drágultak, így egy-kétszáz forint híján elérik, vagy már meg is haladták a 60 ezer forintot a középszintű, azaz B2-es komplex nyelvvizsgák árai a magyarországi nyelvvizsgaközpontok többségénél.